Pokój: 238 (A-20)
Adres e-mail: u.majdanska-wachowicz@in.uz.zgora.pl
Adiunkt (w grupie badawczo-dydaktycznej)
Pracownik w Zakładzie Anglistyki
Działalność naukowa i organizacyjna
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo (Uniwersytet Zielonogórski), magister filologii angielskiej (UAM w Poznaniu, Uniwersytet Zielonogórski) i filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską (Uniwersytet Zielonogórski). Nauczycielka języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem; metodyczka j. angielskiego od 11 lat; stypendystka Ambasady Amerykańskiej w Warszawie (2016); reprezentantka (2 granty) Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland na sympozjach naukowo-metodycznych: ETAI Izrael (2022) i TESOL Greece (2024); stypendystka IATEFL Poland i Sharing One Language (zagraniczne stypendium metodyczne w Wielkiej Brytanii 2024); jedna z koordynatorek inicjatywy pn. FROM PRE-SERVICE INTO IN-SERVICE. PROFESSIONAL DEVELOPMENT FOR PROFESSIONALS-TO-BE, której celem są międzynarodowe szkolenia metodyczne dla przyszłych nauczycieli języka angielskiego (współpraca Instytutu Neofilologii z Grupą Uczelni Vistula i IATEFL Poland). Opiekuje się kołem naukowym anglofilów „Spill the Tea”.
Pracuje także jako anglistka w ILO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie, z którym Instytut Neofilologii podpisał porozumienie o współpracy.
Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół genologii kontrastywnej, dyskursu muzycznego, polsko-angielskich kontaktów językowych i metodyki nauczania j. angielskiego.
W tym roku ukaże się książka pt. Recenzja muzyczna jako gatunek wypowiedzi. Ujęcie kontrastywne, która jest zmodyfikowaną wersją wyróżnionej i rekomendowanej do druku rozprawy doktorskiej dr U. Majdańskiej-Wachowicz. Promotorką pracy była dr hab. Anna Wojciechowska, prof. UZ, a promotorką pomocniczą dr Małgorzata Karczewska.
Działalność dydaktyczna/ badawczo-dydaktyczna
W ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego i dydaktyki języka angielskiego. Prowadzi także seminarium licencjackie (językoznawstwo i dydaktyka) oraz język angielski w naukach humanistycznych (z doktorantami Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych).
Informacje o pracownikach i ich publikacjach